Tanzanie: dobrodružné safari s pobytem na Zanzibaru Zájezdy Tanzanie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Tanzanie

název zájezdu: Tanzanie: dobrodružné safari s pobytem na Zanzibaru


Země:
 
Tanzanie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: dobrodružný, safari, za mořem
Ubytování: Tarangire River Camp, Ilboru Lodge, Hideaway of Nungwi Resort and Spa
Strava: Polopenze, Plná penze, All inclusive, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 09.07.2018
Konec zájezdu: 20.07.2018
Počet nocí: 9
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
89 900,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje:
 
* Letenky Vídeň - Kilimanjaro a zpět ze Zanzibaru s Ethiopian
* Letenku Arusha – Zanzibar - Dar es Salaam (cca 6.200,-)
* Letištní transfery v Tanzanii a na Zanzibaru
* Auto 4x4 s řidičem/průvodcem po dobu programu v Tanzanii
* Safari a aktivity dle programu
* Ubytování v Arusha na 2 noci
* Ubytování v Tarangire na 1 noc
* Ubytování v Ngorongoro na 1 noc
* Ubytování na Zanzibaru na 5 nocí (all inclusive)
* Stravování dle programu
* Všechny vstupy a poplatky do uvedených národních parků a rezervací (v ceně 7.900,-)
* Pojištění léčebných výloh
* Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
* Vstupní vízum do Tanzanie (kupuje se po příletu na letišti, cena cca 50 USD)
* Volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd.)
* Spropitné a osobní výdaje

Poznámka:
 
Tanzanie vás nadchne svou nádhernou přírodou a množstvím volně žijících zvířat. Uvidíte jak slony a žirafi v Národním parku Tarangire, tak i pakoně, zebry a různé druhy ptactva ve známém kráteru Ngorongoro.

Zpříjemněte si pobyt po safari na nádherných dlouhých bílých plážích na ostrově Zanzibar.


  

Další termíny


09.07.2018 - 20.07.2018 12 dní od 89 900,- Kč  

program zájezdu


1. den: VÍDEŇ - KILIMANJARO
 Tanzanie

Odlet z Vídně přes Addis Abeba na letiště Kilimanjaro. Po vyřízení vstupních formalit na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu (cca 1 hod.), ubytování odpočinek po cestě a nocleh.

 Ilboru Lodge 

2. den: ARUSHA – TARANGIRE
 Tanzanie

Po brzké snídani se vydáte se na krátkou cestu k národnímu parku Tarangire, kde vás čeká vaše první safari. Tarangire je od Ilboru Safari Lodge cca 2,5 hodiny jízdy. Projedete hlavním městem regionu Arushou s nádherným hornatým okolím. Lokalita je jedním z největších producentů květin na světě. Z místních skleníků odlétají každý den růže na květinovou burzu do Holandska. Projedete kolem jezera Burungi a dopoledne přijedete na ubytování Tarangire River Camp. Ubytujete se, poobědváte, trochu si odpočinete. Kemp je postavený na pozemku národního parku (není oddělený žádným plotem nebo barierou od národního parku). Zvířata tedy mohou svobodně migrovat i na pozemek kempu. Právě Tarangire je místem, kde máte téměř 100% jistotu, že potkáte velké stádo slonů. Milují především místní mokřady, kam se vracejí ze svých poutí za potravou a dopřávají si bahenní lázně. Tarangire je nejen rájem slonů, ale i významným zimovištěm ptáků. Na mokřadech a jezírcích jich tu uvidíte nepřeberné množství. Zebry, žirafy a pakoně jsou v Tarangire v tomto období ve velkém počtu, takže by vaše safari mělo být velmi pestré. Navíc Tarangire je vyhlášeným místem výskytu baobabů. Po odpočinku vás čeká odpolední safari, které se protáhne až do setmění. Vrátíte se na večeři. To už bude venku připravený oheň a venkovní posezení, abyste si mohli užít pohled na nádhernou africkou noční oblohu.

 Tarangire River Camp 
   

   

3. den: TARANGIRE – NGORONGORO
 Tanzanie

Dnešní dopoledne můžete ještě znovu strávit na safari v Tarangire (za příplatek), a nebo si pospíte a po snídani si zabalíte a rozloučíte se s Tarangire. Další zastávkou bude ubytování Rhino Lodge, které je položené na okraji kráteru Ngorongoro.
Vaše cesta povede stále vzhůru až do nadmořské výšky nad 2 000 m n.m., na hranu kráteru Ngorongoro. Do lodže přijedete odpoledne, ubytujete se, potěšíte se pohledem na hluboký a rozlehlý kráter pod vámi (vnitřní plocha kráteru je velká jako tzv. Velká Praha – 384 km2). Při pohledu shora vám ani nepřijde, že tam dole je unikátní svět, který nenajdete nikde jinde na světě. Můžete se projít po okolí, buď sami, nebo s průvodcem, jak vám libo. Můžete odpočívat u bazénu a užívat si dobré pití a jídlo místní restaurace. V podvečer večeře a nocleh.


  
   

   

4. den: NGORONGORO – ARUSHA
 Tanzanie

Snídani si vezmete do balíčku a vyjedete do kráteru před svítáním. Zajistíte si tím to, že budete mít kráter tak trochu pro sebe. Masová turistika totiž dorazí až kolem 9 hodiny. Dnes vás čeká celodenní safari. Když se před 2,5 milióny let zřítil vulkán, zanechal po sobě obrovský kráter, v němž se dnes nachází největší koncentrace velkých savců na světě – žije jich tu na 30 000. Kráter je 600 metrů hluboký s průměrem přibližně 20 km. Jedná se o největší neporušenou a nezatopenou kalderu na světě. Na dně kráteru najdete zásadité jezírko Makadi, které se v období sucha zbarví do růžova hejny plameňáků. Najdete zde i rozlehlý akáciový porost, křoviny, travnaté pláně i močály. Tento přírodní div je samozřejmě zapsán na seznamu přírodního dědictví organizace UNESCO. Najdete zde velké množství býložravců, mimo jiné pakoně, zebry, buvoly, gazely, antilopy losí, prasata bradavičnatá a samozřejmě také slony a nosorožce. S nimi zde samozřejmě prostor sdílejí šelmy, velmi běžně jsou zde k vidění lvi, hyeny a šakali. Do odpoledne budete objevovat krásy tohoto naprosto unikátního místa. Poté vyjedete po jihozápadní stěně kráteru na jeho prstenec a vydáte se na cestu zpět do Arusha. Ubytování, večeře a nocleh.

 Ilboru Lodge 

5. den: ARUSHA - ZANZIBAR
 Tanzanie

Poslední snídaně v lodžii a pak už bude následovat transfer na letiště, odkud poletíte domů a nebo si můžete prodloužit pobyt na Zanzibaru. Po příletu na Zanzibar na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do hotelu, ubytování a večeře.

  

6.-9. den: POBYT NA OSTROVĚ ZANZIBAR
 Tanzanie

Pobyt na ostrově Zanzibar.

 Hideaway of Nungwi Resort and Spa 
   

   

10. den: ZANZIBAR – DAR ES SALAAM - ADDIS ABEBA
 Tanzanie

V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Vídně přes Dar es Salaam a Addis Abeba.

  

11. den: ADDIS ABEBA - VÍDEŇ
 Tanzanie

Přílet do Vídně v ranních hodinách.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Tarangire River Camp


Země:
 
Tanzanie
Lokalita: Tarangire národní park
Popis: Poloha a popis
Tento luxusní stanový kemp je vzdálen pouhých 3,5 km od hlavní brány do Národního parku Tarangire, jehož území je velké zhruba 25 000 hektarů. Můžete zde spatřit velké množství vesnic a jezer jako např. Burunge nebo Manyara.

Ubytování
Kemp nabízí svým hostům 10 prostorných stanů s vlastním sociálním zařízením a masivním dřevěným nábytkem. Každý stan má prostorou verandu, ze které si můžete vychutnat strhující pohled na zalesněné pláně parku, řeku Tarangire, jezero Manyara, vrcholky Ngorngoro nebo Mt. Meru. Za jasných dní můžete spatřit i Kilimandžáro.

Vybavení
V táboře je Vám k dispozici jídelna, bar, knihovna a salonky. Tento kemp Vám také může zajistit procházky buší s Masaji, kteří zde žijí.
Typ ubytování: Safari lodge
Poloha: Národní park - chráněná krajinná oblast
Úroveň: 
Vybavení: venkovní posezení, společenská místnost, salonky, knihovna, jídelna, bar
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Ilboru Lodge


Země:
 
Tanzanie
Lokalita: 
Popis: Ilboru Lodge se nachází na okraji města Arusha, nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování v dvoulůžkových pokojích, které jsou rozptýleny v nádherné zahradě. Výhodou hotelu je velký bazén, který hosté po dni stráveném ve městě Arusha, nebo v buši rádi využívají.
Typ ubytování: Safari lodge
Poloha: Město
Úroveň: 3*
Vybavení: zahrada, vinárna, venkovní posezení, společenská místnost, salonky, restaurace, recepce, parkování, masáže, letní terasa, konferenční místnost, kavárna, jídelna, internet, hotelový trezor, fitness, bazén
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Hideaway of Nungwi Resort and Spa


Země:
 
Tanzanie
Lokalita: Zanzibar - Nungwi
Popis: Naše mínění:
Příjemný luxusní hotel, jednotlivé budovy jsou rozmístěny ve skvěle udržovaných zahradách. Pobyt si zde užije každý, kdo hledá odpočinek v tropickém ráji se skvělým jídlem a krásným mořem na koupání. Tato část ostrova není ovlivněna velkými odlivy typickými pro většinu Zanzibaru, do moře si tedy můžete jít bez problémů zaplavat kdykoliv.

Popis:
Tento luxusní resort leží přímo na břehu moře v krásné tropické zahradě na pláži Nungwi na severozápadním pobřeží Zanzibaru. Vzdálenost od letiště je 55 minut.

Aktivity
Hosté hotelu mají k dispozici lehátka, osušky a slunečníky zdarma jak u bazénu (infinity) tak i na pláži. Můžete využít některou z nabídek vodních sportů (přímo v hotelu je i potápěčské centrum), zahrát si tenis, zajít si do moderně vybaveného fitness centra či se nechat hýčkat ve Spa Centru.
Každý pátek se konají slavnostní gala večeře (nutné společenské oblečení) a každé úterý je tradiční africký večer.

Služby
Hostům jsou k dispozici následující restaurace a bary:
hlavní restaurace Aqua
japonská restaurace Ishi Teppanyaki
místní speciality - The Carnivorous
Pizza and Pasta
Sunset Bar
plážový bar Makuti
Cigar and Shisha Lounge
Tea room

Ubytování:
Všechny pokoje a suite mají soukromou terasu a výhled na moře. Pokoje Superior Junior Suites, Jacuzzi Suites a Prestige Beach Villa jsou v soukromé části, kam ostatní hosté nemají přístup. Všechny pokoje jsou prostorné, vkusně zařízené a nabízejí hostům veškeré pohodlí.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 5*
Vybavení: zahrada, směnárna, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, nosič zavazadel, masáže, konferenční místnost, kancelářské služby, jacuzzi, fitness, čajovna, business centrum, bazén, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: vodní sporty, tenis, fitness, bazén
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 09.07.2018-20.07.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (89 900,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Srí Lanka
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
29.06.2018-08.07.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 28990,- Kč
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Dalmácie De Luxe
Dalmácie De Luxe
Chorvatsko
Admiral Grand Hotel
16.05.2018-20.05.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 17800,- Kč
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Spojené státy americké

01.06.2018-15.06.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 48690,- Kč